Even geduld..
We zijn bezig met het bevestigen van je boeking.
Je wordt binnen enkele seconden doorgestuurd.
Twee mooie gebieden samengevoegd. Heerlijk sturen door Oost- en West-Duitsland.
In deze combinatiereis voegen we de mooiste routes van de Harz en het Thüringen samen. Je begint in het noordelijk gelegen Harzgebied en rijdt vervolgens door naar het Thüringer Wald. Beide gebieden zijn prachtig om te rijden, rotsen, burchten, riviertjes en nog veel meer vind je in deze combireis.
Heenroute: Harz 428 / 450 km
Voor de heenroute hebben we twee routes beschikbaar. Een snelle route waarvan je een groot deel de snelweg neemt en de lange route start met enkele kilometers snelweg en gaat daarna geheel binnendoor. Bij Siddinghausen komen beide routes bij elkaar. De weg die je nu volgt heeft een bosrijke omgeving en reikt naar een hoogte van ruim 460m. Je rijdt nu verder door het Sauerland, dit gebied staat onder andere bekend om het toerisme en de populaire wintersport plaatsen Winterberg en Willingen. De route gaat verder onder de grote plaats Kassel door. Kassel is een oude historische plaats die de moeite waard is om te bezoeken en zeker een kijkje te nemen bij Het Hercules Monument, dit is zeker een fotomomentje waard. Het drukke deel van de route laat je nu achter je en passeer je de grens met het voormalige Oost-Duitsland. De laatste kilometers naar het hotel blijven ontzettend mooi met een afwisselende omgeving.
Het hotel waar je de komende dagen verblijft bevind zich in het plaatsje Duderstadt. Het gezellige hotel heeft een eigen restaurant waar je 's avonds dineert. De kamers van het hotel zijn keurig ingericht en je komt hier niets te kort. Ook zijn er diverse vermakelijke activiteiten te doen in en om het hotel.
Dagroute 1: Torfhaus | 251 / 321 km
Deze routes beschikken grotendeels over heerlijke stuurwegen. Je vervolgt de route en je passeert nu het plaatsje Seesen, de weg stijgt hier wel met een percentage tot 15% en deze beschikt over ruime haarspeldbochten. De route gaat nu verder richting de bijzonderste stad van de Harz: Goslar. Deze stad staat niet voor niets op de Werelderfgoedlijst, Goslar heeft een prachtig historische centrum en is zeker een bezoekje waard! Je vervolgt de route richting Bad Harzberg en je passeert de Radau Wasserfall, een groot granieten rotsblok in de rivier de ‘Radau’ van maar liefst 24 meter hoog. Net voor Bartolfelde zie je rechts een oude bewakingstoren als je de voormalige grens met Oost-West Duitsland passeert. Je gaat nu weer terug richting het hotel via een bochtige weg.
Dagroute 2: National Park Harz & Brocken | 265 / 352 km
De route van vandaag brengt je naar het National Park Harz. De belangrijkste bezienswaardigheden die je deze route passeert zijn: De Rapbodetalsperre, Stolberg en het Kyffhauser National Park.
De route gaat eerst een klein stukje door Duderstadt om de doorgaande weg te vervolgen richting Friedrichsrode, hier zie je de oude niet gerestaureerde stijl van de Duitse vakwerkhuizen. De route vervolgt zich naar Sonderhausen, mocht je genoeg tijd hebben dan is het leuk om even door dit plaatsje te wandelen en een bezoek te brengen aan het Kasteel. Na Sonderhausen glooit de weg nog even door het landschap om als snel te veranderen in een bochtig circuit.
Dagroute 3: Harz - Thuringen 251 km
De route van vandaag brengt je over een prachitge route naar het volgende hotel van deze reis in Ilmenau. Door mooie vakwerk dorpen en rustgevende natuurparken kom je aan in bij de bestemming. Je verblijft hier in een mooi traditioneel hotel dat gebouwd is in het jaar 1898. In 1994 werd het volledig herbouwd. Je kunt genieten van een sauna, gratis internet, een ondergrondse parkeergarage met 90 plaatsen en extra parkeerplaatsen op eigen terrein. In de ochtend kun je in het restaurant "Nieuwe Stijl" genieten van een uitstekend ontbijtbuffet.
Het diner is exclusief. Het hotel heeft een eigen restaurant of je kunt in het gezellige centrum gaan dineren de komende dagen.
Dagroute 4: Ertzgebergte | 228 / 360 km
Deze route loopt grofweg richting het zuidwesten richting het Ertsgebergte om in Klingenthal uit te komen. Daar vandaan komen we eigenlijk weer terug rijden richting het Hotel. Bij Klingenthal zit je aan de Tsjechische grens. Klingenthal staat van vroeger uit bekend om de productie van muziekinstrumenten en wordt veel bezocht voor vakantie en in de winter om te skiën. Het eerste stuk van de route zijn wat doorgaande wegen, maar vanaf het Ertsgebergte loopt de route voornamelijk over kleinere mooie wegen. In de lange route zit een stukje Tsjechië , vrij snel na de grens kom je in Potucki. Hier zie je een plaatsje met veel tourisme vooral vanwege het aanbod van kleding, schoenen, souvenirs enz. Vervolgens rijd je door een skigebied en het natuurgebied “Slavkovský les” een leuke ronde door Tsjechië .
Dagroute 5: Schieffergebergte | 274 / 351 km
Voor vandaag en ook de andere dagroutes heb je de keuze uit een korte en lange route. De korte route geeft je wat meer tijd voor langere tussenstops en/of het bezichtigen van toeristische bezienswaardigheden of simpelweg te genieten van de natuur en de omgeving. De lange route bied je meer kilometers in een mooi gebied met nog meer bochtige wegen om lekker te kunnen sturen. Direct na het hotel ga je rechts het kleine riviertje over en langs het oude treinstationnetje. Je rijdt al snel Ilmenau uit en het Frauenwald in. De weg door dit mooie woud rijd je deze week nog dagelijks, deze rij je ook nog in tegengestelde richting. Het is een schitterende weg om heerlijk warm te draaien voor vandaag. De route blijft mooi met nog altijd een diversiteit aan natuur, wegen en mooie authentieke dorpen. Ook de haarspeldbochten ontbreken niet en zorgen ervoor dat je bij de les blijft!
Dagroute 6: Duits museum | 209 / 331 km
Vandaag een route naar het zuiden van het Thüringen gebied. Je rijdt tijdens deze route met een grote lus om de wat grotere plaats Coburg heen. Ook voor vandaag heb je de keuze uit een korte en lange route. Naast de rijtijd is ook de afstand tussen de korte en lange route aanzienlijk verschillend, met ongeveer 100 km en bijna twee uur verschil. De lange route heeft een extra grote lus van ±100 km. Tijdens deze lus rijd je vele extra bochten en zelfs een aantal haarspeldbochten, waar je heerlijk doorheen kunt sturen. Je rijdt vrijwel direct Ilmenau uit en de natuur in. Via glooiende wegen kom je lekker rustig in het stuurwerk van vandaag. Al snel kom je aan bij het Kloster Banz. Dit enorme klooster maakt een imposante indruk in deze omgeving. Op een heuvelrug is het klooster al van ver in de omgeving te zien.
Dagroute 7: Terugroute | 571 km
De terugrijd route voert je over mooie doorgaande binnenwegen weer terug naar Nederland in Babberich. Onderweg zie je diversen kenmerkende Duitse uitzichten en gebouwen. Op deze route vindt je onderweg ook weer voldoende eet, drink en tank gelegenheden. In het laatste deel van deze route rijdt je door het mooie natuurgebied in de omgeving van het bekende Winterbergen. Hierna rijdt je weer boven de grote steden Dortmund, Essen en Duisburg terug naar Nederland. Gezien de lengte van deze route is het ook mogelijk deze met een extra overnachting en meer bochtige binnendoor wegen te rijden.
Doorgaans tussen april en oktober
Vanaf: |
||
Prijs op basis van 8 dagen |
€ 839,00 |
|
Toeslag: 1-persoonskamer |
|
Ben je op zoek naar een andere motorreis? Geen probleem, wij hebben tientallen verschillende reizen waar je van kan genieten!
Even geduld..
We zijn bezig met het bevestigen van je boeking.
Je wordt binnen enkele seconden doorgestuurd.